Savirealizacija – pasirinkimas būti laimingam

Saviraiška padariusi moteris laimingomis

Būti laimingam – kiekvieno žmogaus teisė. Konfucijus ir Sokratas teigė, kad laimė ir savęs ugdymas yra pagrindinis gyvenimo tikslas.

Savirealizacija toli gražu nėra tik skambi frazė ar mados reikalas, kaip tvirtina kai kurie skeptikai. Tai yra būdas, leidžiantis mums gyventi darniai su savimi ir pasauliu, kuomet visas gyvenimas yra išorinė tikrojo, giluminio, nesuklastoto „aš“ išraiška. Dauguma turbūt sutiksite, kad malonaus gyvenimo pagrindas – patiriamos malonios emocijos. Daug kam pažįstamas jausmas, kai kokia nors mėgstama veikla mus taip užvaldo, kad laikas, rodos, sustoja, aplinkiniai ištirpsta – mes maksimaliai įsitraukę į gyvenimo vyksmą. Norint būti laimingam, neužtenka vien malonaus gyvenimo, užpildyto pozityviomis emocijomis.

Deja susidarius kritinei padėčiai ir paskelbus karantiną, dėl COVID19 , eksponuojamą paroda „Savirealizacija – kiekvieno pasirinkimas būti laimingam“ pristatome virtualiai „ONLEIN„. Prie kiekvieno autoriaus darbų rasite nuorodą, kur galėsite pamatyti eksponuojamus autorių darbus.

Evelina – mokėsi Juozo Miltinio gimnazijoje ir Panevėžio dailės mokykloje. Baigė Vilniaus kolegijoje – finansų studijų programą ir KTU ekonimikos ir verslo fakultete – verslo ekonomikos magistrą. Evelina nuo vaikystės turėjo savitą pojūtį grožiui. Tapyba – tai viena iš saviraiškos priemonių ir parodoje pamatysite keletą drobių  iš Evelinos darbų kolekcijos.

Savirealizacija - kiekvieno pasirinkimas būti laimingam

Daugiau apie Evelinos tapybos darbus: Evelinos tapyba parodoje

Rita Pečiulienė – trečios kartos panevėžietė, pagal išsilavinimą – tiksliukė, pagal sielą -menininkė. Tik po 45-erių suprato, kad nori kurti. Savęs ilgai neieškojo, nes turėjo tėtį, kuris vertino meno grožį, buvo inteligentiškas ir  apsiskaitęs. Mama visada sekė mados tendencijas, mėgo kultūrinius renginius. „Tad, manau, viską paveldėjau iš tėvų“ – teigia Rita. „Visada kažką dariau: mezgiau, siuvau, siuvinėjau, tačiau pagal natūrą noriu greito rezultato, todėl papuošalą galiu padaryti per dieną – dvi.“ Šiuo metu savirealizacija gražių daiktų kūryboje tapo ne tik pamėgiu, bet ir uždarbiu.

Peržiūrėkite Ritos Pečiulienės kūrybinius darbus: Eksponuojami papuošalai ir aksesuarai

Vida Špakauskienė – Panevėžio Trečiojo amžiaus universiteto tapybos fakulteto vadovė. Personalinė tapybos darbų paroda „Paskui svajonę“ – žinutė kiekvienam, kaip galima gyvenimą paversti prasmingu, tik tereikia sustoti, skirti laiko sau, savo pomėgiams ir svajonei. „Šia paroda noriu parodyti, kaip greitai pildosi svajonės, kurias mes laikome užslopinę kasdienybėje.

Peržiūrėkite Vidos Špakauskienės tapybos darbų parodą: „Paskui svajonę“

Audronė Virbalienė – augo ir mokėsi tais laikais, kai namuose tėvai pasidarydavo viską patys. Mama siūdavo, megzdavo, skaniai gamino valgį. Tėvelis domėjosi fotografija, tapė paveikslus, drožinėjo. „Viską, ką mačiau, pasėjo kūrybinę ugnelę ir mano širdyje“ – teigia Audronė. Audonė yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, kasmet dalyvaujanti regioninėse ir respublikinėse parodose. Jos riešinės įtrauktos į Tautodailės metraštį, buvo eksponuojamos Lietuvos nacionaliniame muziejuje bei liaudies meno parodose: „Vardan tos…“ ir „Pasaulis namuose“.

Audronės Virbalienės saviraiška ir indėlis Lietuvos kultūrai: Riešinės – tautodailės metraštyje

Viskas turi pabaigą, vadinasi pasibaigs ir šis karantino periodas.

Visiems linkime SĖKMĖS, KANTRYBĖS ir SUPRATINGUMO šiuo nelengvu periodu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *