Renginyje aksesuarų kūrėja – Vilija Šabunkaitė

Aksesuarų kūrėja Vilija Šabunkaitė

Sausio 25 dieną, 14 valandą, adresu: Respublikos g. 71 (trečias aukštas), vyks teminis renginys. Renginio tema: „Kaip atgaivinti savo įvaizdį, pasitelkiant į pagalbą aksesuarus“. Renginį ves aksesuarų kūrėja – Vilija Šabunkaitė.

Registracija baigta. Dar norinčios gali rašytis, gal kas pasikeis ir kažkas iš užsiregistravusių praneš, kad negali dalyvauti renginyje.

Aksesuarų kūrėja Vilija Šabunkaitė kadaise rengė įspūdingus savo darbų pristatymo vakarėlius. Moteris buvo laukiama ir sostinės vykstančiuose renginiuose, kuriuose išsiskirdavo savitu stiliumi.

Esu Vijolė Turulienė, svetainės „Dabitos Draugas“ administratorė. Pastebėjusi mano veiklą feisbuko platybėse, Vilija pasiūlė organizuoti bendrą, nekomercinį projektą. Mes nesamdome jokių paslaugų, todėl bendraujant telefonu buvo malonu išgirsti frazę – „mėgstu įvairias saviraiškos formas, todėl ne visuomet pinigai būna prioritetas“.

Vilija Šabunkaitė savo rankų darbo papuošalų dovanojo 2006 metais mūsų šalyje viešėjusiai Didžiosios Britanijos monarchei Elizabeth II. Šie rado garbingą vietą karalienės dovanų muziejuje. Lietuvoje koncertavusi Prancūzijos dainininkė Patricia Kaas iškart panoro pasipuošti Vilijos vėriniu. Segė bei vėrinys įteikti ir garsiajam Rusijos dizaineriui Viačeslavui Zaicevui.

Vilija Šabunkaitė su vyru Saugirdu Petruliuu

Papuošalų kūrėja Vilija turi kuo pasidžiaugti: -„A. Vasiljevas jaučia didelę simpatiją mano kūrybai, todėl erdvėje, kurioje vyko renginys, buvo iškabinta mano kurta mandalų kolekcija. Drįstu sakyti, kad ši kolekcija neturi analogų pasaulyje, nes išknaisiojau internetą iš smalsumo, bet nieko panašaus lietuvių, rusų ar anglų kalbomis neradau“.

Paroda Aleksandra Vasiljevo "Mados alchemija"

Kūrėja įsitikino, jog daryti kūrybos pertrauką vertėjo tam, kad atsirastų naujų minčių. Per tą laiką, kurį Vilija praleido gyvendama gamtoje ir užsiimdama savianalize, jos kūryba smarkiai pasikeitė. Juk vietoj įprastų segių ar vėrinių atsirado mandalos formos papuošalai, o daugelis jų įrėminti kaip paveikslai.

Labai mėgstu savo darbą, savo papuošalus ir juos labai vertinu. Labai svarbu, kas juos įsigyja – noriu pati žinoti, parduoti, patarti. Kiekvieną kartą galvoju, kaip tai padaryti įdomiau, smagiau, intelektualiau. Viską darau iš širdies. Kartais pagalvoju: labai norėčiau sukurti kolekciją ir palikti kokiam muziejui. Ne save sureikšmindama, bet kad kitos kartos žinotų, kad kažkas sėdėjo, siuvinėjo, kūrė. Ir kad man tai buvo labai svarbu, gera.

Vilija Šabunkaitė - mandalos

Dabar Viliją sunku atpažinti.

Vilijos teigimu, jog gražiausias jos gyvenimo tarpsnis – pastarieji metai, kai ji niekur neskuba, nekenčia nuo nuolatinio streso.

– „Dar neseniai buvote pristatoma kaip garsi papuošalų kūrėja, autorinių darbų meistrė. Kaip save pristatytumėte dabar? – Dabar aš esu paprasta kaimietė, gyvenanti draugystėje su gamta. Esu laisva menininkė.“

Po septynerių metų kūrybinės tylos menininkė sukūrė išskirtinę mandalų, siuvinėtų mineralais, kolekciją. „Man patinka ir atrasti vis ką nors naujo, ir svetimo kur nors pasižiūrėti, ir padaryti“, – tvirtino per metus naujų darbų sukūrusi V. Šabunkaitė.
Naujausią savo kūrybą Vilija Šabunkaitė pristatė mados istoriko A. Vasiljevo šou „Mados alchemija“, kuris vyko rugsėjo 27 dieną Vilniuje.

Aksesuarų kūrėja Vilija Šabunkaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *